Įžuvinimo taisyklės

Darykite tai atsakingai

Kaip taisyklingai įžuvinti tvenkinius?

Pavasaris – tinkamiausias metas įsigyti žuvų įveisimui. Vandens telkinių nuomininkai ar savininkai, žūklės plotų naudotojai į savo vandens telkinius privalo kasmet įveisti žuvų.

Įveisiant žuvis, jų išgyvenimas priklauso nuo mailiaus kiekio, bet taip pat didėja ir įveisiamų žuvų kaina. Kiekvienai žuvų rūšiai tinkamiausio žuvų dydžio ir kainos santykis yra skirtingas. Tai labai priklauso ir nuo vandens telkinio, į kurį numatoma suleisti žuvis.

Paprastai geri įveisimo rezultatai būna į telkinius įveisus lydekų, sterkų šiųmetukus. Karpių šiųmetukai natūraliuose vandens telkiniuose dažniausiai tampa tik grobiu plėšriosioms žuvims, todėl geriau įveisti dvivasarius karpius. Baltuosius amūrus taip pat geriau leisti į vandens telkinius dvivasarius ar trivasarius. Tada jie geriau žiemoja. Taip pat greičiau sumažinamas vandens telkinio užžėlimas.

Kartu su amūrais į vandens telkinį galima įleisti lynų. Šios žuvys užima skirtingas ekologines nišas ir palaiko viena kitos mitybą ir augimą. Lynai taip pat įveisiami dvivasariai ar trivasariai.

Dažniausiai į vandens telkinius išleidžiamos lervutės, kurios sudaro daugiau nei 95 procentus visų išleidžiamų žuvų skaičiaus. Lervutės labai jautriai reaguoja į aplinkos sąlygas, todėl neįmanoma numatyti, kokia bus nauda. Mokslininkai atliko ežerų, į kuriuos keletą metų buvo intensyviai įveisiamos seliavų, vėgėlių lervutės, palyginimą su ežerais, į kuriuos nebuvo leidžiamos šios žuvys. Nustatyta, kad žuvų gausumas visiškai nepriklauso nuo įveistų lervučių kiekio. Tai reiškia, kad toks veisimas buvo nenaudingas.

Sumanę įžuvinti tvenkinį, galite kreiptis pas mus. Mes kasmet organizuojame įžuvinimo medžiagos ir prekinės žuvies prekybą.

Vandens telkinių žuvinimo normos ( 1-o aro tvenkiniams)

Žuvų pavadinimai Žuvų svoris (gr.) Žuvų kiekis (kg) Ypatumai
Metinukai karpiai 30 1-2 Sudaryti sąlygos žiemojimui
Dvimečiai  karpiai 400 1-5 Auga gan greitai
Dvimečiai europiniai šamai 200 1-2 Jei yra daug smulkių žuvyčių
Dvimečiai lynai 120 1-2 Nereiklūs sąlygoms
Dvimečiai baltieji  amūrai 200 1-2 Telkinyje želia žolės
Dvimečiai baltieji plačiakakčiai 300 1-2 Esant vandens „Žaliavimui“
Dvimečiai ešeriai 50 1 Jei norite išnaikinti saulažuves
Trimečiai karpiai 1000 1-5 Tinkami žvejoti
Trimečiai europiniai šamai 1000 1-2 Yra daug smulkių žuvų
Trimečiai baltieji amūrai 1000 1-3 Naikina daugelį žolių
Trimečiai hibridiniai plačiakakčiai 1500 1-2 Geriausiai valo vandens telkinį
Sibiriniai eršketai 1000 1-5 Labiausiai tinkama rūšis
download twitter widgets for your website
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.